Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Chi Kung
 
Chi Kung, to chiński systemem ćwiczeń, polegający na wykonywaniu powolnych, łagodnych ruchów, połączonych
z głębokim oddychaniem i koncentracją umysłu.
Jest to klasyczna medytacja w ruchu.

Każde ćwiczenie wykonuje się kilka razy (od 4 do 15 powtórzeń), pozostając cały czas w skupieniu i wyciszeniu umysły. Ważne, aby nie oczekiwać szybkich zmian ćwiczeń, dynamicznych ruchów i intensywnej rozgrzewki - Chi Kung jest zupełnie inna formą ruchu, w której tutaj nie chodzi
o zrzucenie kilogramów, czy poprawienie kondycji. Ćwiczenia Chi Kung mają za zadanie pomóc nam wejść głęboko w siebie, rozluźnić napięcia, zharmonizować umysł i poprawić dzięki temu wszystkiemu przepływ energii w ciele, uzdrawiając organizm na wielu poziomach.

Cały system opiera się na teorii Chi /Qi/, czyli energii krążącej zarówno w naszym ciele jak i w całym wszechświecie. Jest to rodzaj pierwotnej siły, przyczyna wszystkich procesów zachodzących zarówno 
w organizmach żywych jak i w przyrodzie. Myśli, uczucia, praca narządów, ruch, rozmnażanie, wszystko to przejawy działania Chi.
Chi Kung pracuje właśnie z energią. Poprzez właściwe oddychanie, poruszanie ciałem i pracę umysłu gromadzimy energię w naszym ciele i uczymy się odpowiednio nią kierować.
Proces przywracania, czy utrzymywania zdrowia zależy w głównej mierze od nas samych. Aby zachować zdrowie należy gromadzić oraz pielęgnować energię, jednocześnie pozwalając jej bez zatorów przepływać po całym organizmie. Do tego właśnie służy Chi Kung.

Zestawy Chi Kung, których będziesz uczyć się na zajęciach, to:

Osiem Kawałków Brokatu - starożytny układ ruchowy uzdrawiających wszystkie organy i funkcje, wpływający na strefę fizyczną, mentalną i emocjonalną człowieka. Jest to układ 8 prostych ruchów, które działając na cały organizm, może stać się codzienną, lekką gimnastyką zdrowotną.

Snake Chi Kung - ćwiczenia wywodzące się z tradycyjnego systemu Tai Chi rodziny Yang, których celem jest usprawnienie, uelastycznienie i uzdrowienie ciała, poprzez odpowiednie ruchy rozciągające i kształtujące sylwetkę. Zadaniem tego Chi Kung jest masaż narządów wewnętrznych, który prowadzi do zwiększenia ich wydolności, wzmocnienia i odżywienia.

Inne zestawy i fragmenty Chi Kung (między innymi Chi kung Spiralny, klasyczny Tai Chi i inne).

Korzyści płynące z praktykowania Chi Kung:

relaks, uspokojenie
rozluźnienie mięśni, zwłaszcza wokół narządów wewnętrznych
zrozumienie i odczucie energii
poprawienie krążenia Chi oraz krwi, która jest z energią silnie związana
regulacja i dążenie do harmonii pomiędzy ciałem i umysłem
poprawa funkcjonowania całego organizmu
często - wspomaganie leczenia wielu chorób
pomoc w walce z depresją, nerwicami, stresem

W wielu miejscach na świecie prowadzi się obecnie badania (właściwości lecznicze Chi Kung,
Tai Chi i innych systemów), które przynoszą bardzo ciekawe rezultaty. Systematyczna praktyka wpływa korzystnie na system nerwowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy, mięśniowy, metabolizm, system trawienny i odpornościowy.

Jeśli poświęcisz odrobinę swojego czasu, jakąś część z Twojego dnia przeznaczysz na trening
Chi Kung, masz szansę odkryć swój wewnętrzny świat, poczuć w sobie przepływ energii, nauczyć się swojego ciała, wyleczyć z wielu dolegliwości i być może... poczuć szczęście :)
 
 

Zapraszam na weekendowe warsztaty "Zdrowie w ośmiu ruchach"- uzdrawiający Chi Kung

Polecam zestaw: książeczka + Płyta DVD z ćwiczeniami

"ZDROWIE W OŚMIU RUCHACH" - uzdrawiający Chi Kung

Poniżej - prezentacja płyty:

 

Do kupienia na stronie: www.greenharmony.pl

 

Instruktorka: Izabela E. Paletko
tel. 796 871 888
(proszę o telefony tylko poniedz. - piątek, godz.10:30 - 16:30)
e-mail: bagua@op.pl

Grafik zajęć

W górę^