Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Chi Kung
 
Chi Kung, to chiński systemem ćwiczeń, polegający na wykonywaniu powolnych, łagodnych ruchów, połączonych z głębokim oddychaniem i koncentracją umysłu. Jest on integralną częścią Medycyny Chińskiej i od setek pokoleń wykorzystywany był w leczeniu, wzmacnianiu i regulowaniu przepływu energii w ciele.

Cały system opiera się na teorii Chi (Qi), czyli energii krążącej zarówno w naszym ciele jak i w całym wszechświecie. W trakcie zajęć Chi Kung, poprzez odpowiednie oddychanie, poruszanie ciałem i pracę umysłu gromadzimy energię w ciele i uczymy się odpowiednio nią kierować.
Proces przywracania, czy utrzymywania zdrowia zależy w głównej mierze od nas samych. Aby zachować zdrowie należy gromadzić oraz pielęgnować energię, jednocześnie pozwalając jej bez zatorów przepływać po całym organizmie. Do tego właśnie służy Chi Kung.

Poza aspektem uzdrawiania, Chi Kung traktuje się również jako medytację w ruchu - każde ćwiczenie wykonuje się kilka razy
(od 4 do 15 powtórzeń), pozostając cały czas w skupieniu i wyciszeniu umysły.
Ważne, aby nie oczekiwać dynamicznych ruchów i intensywnej rozgrzewki - Chi Kung jest zupełnie inna formą ruchu, w której nie chodzi o zrzucenie kilogramów, czy poprawienie kondycji. Ćwiczenia Chi Kung mają za zadanie pomóc nam wejść głęboko w siebie, rozluźnić napięcia, zharmonizować umysł i poprawić dzięki temu wszystkiemu przepływ energii w ciele, uzdrawiając organizm na wielu poziomach.

Zestawy Chi Kung, których będziesz uczyć się na zajęciach, to:
- Osiem Kawałków Brokatu
- Klasyczny Tai Chi Chi Kung
- inne układy Chi Kung (między innymi Chi Kung Spiralny, Chi Kung Zdrowia i inne)
- masaż energetyczny w parach
- inne techniki energetyczne.Korzyści płynące z praktykowania Chi Kung:
relaks, uspokojenie
rozluźnienie mięśni, zwłaszcza wokół narządów wewnętrznych
zrozumienie i odczucie energii
poprawienie krążenia Chi oraz krwi, która jest z energią silnie związana
regulacja i dążenie do harmonii pomiędzy ciałem i umysłem
poprawa funkcjonowania całego organizmu
często - wspomaganie leczenia wielu chorób
pomoc w walce z depresją, nerwicami, stresem

W wielu miejscach na świecie prowadzi się obecnie badania (właściwości lecznicze Chi Kung, Tai Chi i innych systemów), które przynoszą bardzo ciekawe rezultaty. Systematyczna praktyka wpływa korzystnie na system nerwowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy, mięśniowy, metabolizm, system trawienny i odpornościowy.

Jeśli poświęcisz odrobinę swojego czasu, jakąś część z Twojego dnia przeznaczysz na trening Chi Kung, masz szansę odkryć swój wewnętrzny świat, poczuć w sobie przepływ energii, nauczyć się swojego ciała, wyleczyć z wielu dolegliwości i być może... poczuć szczęście :)
 
 

Artykuły o Chi Kung - TUTAJ

KURS CHI KUNG (Qigong) - TUTAJ

Zestaw książeczka + Płyta DVD z ćwiczeniami Chi Kung: "ZDROWIE W OŚMIU RUCHACH" - uzdrawiający Chi Kung - TUTAJ

Poniżej - prezentacja płyty:

 

Dla uczestników regularnych zajęć Chi Kung - Zestaw: książeczka + Płyta DVD z ćwiczeniami „Zdrowie w ośmiu ruchach – uzdrawiający Chi Kung” - w promocyjnej cenie!
Do kupienia na stronie: www.greenharmony.pl

 

Kadra:
Instruktorka: Izabela E. Paletko
Asystentka instruktorki: Agnieszka Prokop

Kontakt i zapisy - TUTAJ
Terminy i miejsca zajęć - TUTAJ
Regulamin zajęć - TUTAJ

Strój i akcesoria treningowe - TUTAJ

W górę^

   
Copyright by HARMONICA
Created by
Izabela E. Paletko

tel. 796 871 888
harmonica.centrum@wp.pl