Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Metoda Feldenkraisa
 
 
Twórcą tej metody pracy z ciałem i umysłem był urodzony w Rosji Moshe Feldenkrais /1904-1984/. Przez wiele lat trenował on judo, założył m.in. pierwszy w Europie klub tego spotu walki. W pewnym momencie jego życia odnowiła się dawna kontuzja kolana, czekała go operacja. Jednak Moshe sam postanowił wyleczyć kolano - od tego momentu rozpoczął badania nad anatomią, fizjologią, mechaniką ruchu, psychologią, które
z czasem zaowocowały powstaniem kompletnej Metody Feldenkraisa.

Na czym skupia się ta metoda? Na rozpoznaniu i poprawieniu naszych nawyków ruchowych. Większość z nas na codzień używa tych samych mięśni, wykonuje podobne czynności, co z upływem lat może powodować przeciążenia stawów i mięśni, dolegliwości bólowe, wady postawy i zwyrodnienie stawów.

W Metodzie Feldenkraisa ruch wykorzystywany jest jako środek samopoznania i samorozwoju. Posiada ona bardzo duże właściwości terapeutyczne - może być wykorzystana po kontuzjach, urazach, chorobie. Niezwykłe efekty przynosi również osobom zdrowym, które po prostu pragną rozwinąć swój potencjał ruchowy, poruszać się sprawniej, z mniejszym wysiłkiem, z większą gracją.
W pracy grupowej ćwiczenia tej metody wykonywane są najczęściej w pozycji leżącej lub siedzącej, najczęściej z zamkniętymi oczami, z naciskiem na komfortowe dla danej osoby wykonanie ćwiczenia. Tak naprawdę Metoda Feldenkraisa polega na odczuciu ruchu w sobie i świadomości siebie w danym ruchu. Bardzo często eksperymentujemy tu z swoją własną interpretacją podawanych komend.
W trakcie zajęć uświadamiamy sobie swoje nawyki ruchowe i otwieramy się na nowe możliwości swojego ciała.

Krótka prezentacja Metody Feldenkraisa

 
 
 

Elementy Metody Feldenkraisa wykorzystywane są na zajęciach Chi Kung + Gimnastyka HARMONY w Krakowie. Instruktorka Iza Paletko ukończyła roczny kurs Metody Feldenkraisa.

Kadra:
Instruktorka: Izabela E. Paletko
Asystentka instruktorki: Agnieszka Prokop

Kontakt i zapisy - TUTAJ
Terminy i miejsca zajęć - TUTAJ
Regulamin zajęć - TUTAJ

Strój i akcesoria treningowe - TUTAJ

W górę^

   
Copyright by HARMONICA
Created by
Izabela E. Paletko

tel. 796 871 888
harmonica.centrum@wp.pl