Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
HARMONY Wschodnia Gimnastyka Terapeutyczna
 
 
HARMONY to praca z ciałem i umysłem, łącząca różne ćwiczenia i techniki wywodzące się głównie z tradycji Dalekiego Wschodu, rozbudowana o nowoczesne metody treningu i rozwoju.
Ta metoda treningowa jest moim autorskim programem, który stworzyłam w oparciu o wieloletnie doświadczenia w pracy ciało/umysł/duch, a także dostosowując się do potrzeb pewnej grupy ludzi.

Na zajęciach Gimnastyki Terapeutycznej doskonale odnajdą się osoby, które pragną zwiększyć świadomość swojego ciała, w spokojny i harmonijny sposób popracować nad sprawnością oraz poznać i nauczyć się głębokiego relaksu.

Co wykorzystuję na zajęciach?

elementy jogi - wybrane asany, sposób pracy z elastycznością ciała oraz formę relaksu leżącego
Tai Chi Chuan - ćwiczenia równowagi, techniki oddechowe, ćwiczenia Chi Kung, łączenie ruchu z oddechem, wybrane sposoby pracy z energią
Metodę Feldenkraisa - pracę ze świadomością ciała, układy rozwijające zakres naszych ruchów, sięganie umysłem do głębszych obszarów organizmu
proste techniki masażu - zarówno automasażu jak i masażu z partnerem (głównie Chińskiego Masażu Chi Kung)
- różne formy wizualizacji i relaksacji - wykorzystuję je głównie w ćwiczeniach medytacyjnych i relaksacyjnych na końcu każdego treningu i w czasie Chi Kung
oraz wiele innych ciekawych metod :)

Wschodnia Gimnastyka Terapeutyczna "HARMONY" łączy w jedno ciało i umysł. Poprzez świadomość własnego ciała pozwala odkryć blokady i stany emocjonalne dotąd ukryte w podświadomości; poprzez świadomość oddechu pozwala na kierowanie swoją energią i postrzeganie stanu fizyczno-energetycznego ciała.

Zalety Gimnastyki HARMONY:
pomaga rozładować stres
poprawia koncentrację
pozwala wejrzeć w głąb siebie
wpływa kojąco na system nerwowy
poprawia samopoczucie
ćwiczenia relaksacji uruchamiają wyobraźnię
regularne ćwiczenie uelastycznia mięśnie, stawy, ścięgna

Ta forma treningu jest bezpieczna i dostępna dla każdego, niezależnie od jego wieku i kondycji. Polecam ją zwłaszcza osobom zestresowanym, przepracowanym, pragnącym zaznać ruchu bez nadmiernego obciążenie dla organizmu.
Doskonale sprawdza się w przypadku osób, które nie chcą bądź nie mogą uprawiać aerobiku itp, szukają ćwiczeń, które nie obciążają organizmu, a także osób, które poszukują czegoś więcej niż rekreacja.
Gimnastyka Terapeutyczna jest bardzo skuteczna w profilaktyce zdrowotnej, oczywiście pod warunkiem, że ćwiczymy systematycznie i ze zrozumieniem.
 

 

Kadra:
Instruktorka: Izabela E. Paletko
Asystentka instruktorki: Agnieszka Prokop

Kontakt i zapisy - TUTAJ
Terminy i miejsca zajęć - TUTAJ
Regulamin zajęć - TUTAJ

Strój i akcesoria treningowe - TUTAJ

W górę^

   
Copyright by HARMONICA
Created by
Izabela E. Paletko

tel. 796 871 888
harmonica.centrum@wp.pl