Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Protest Przeciw Patentowaniu Nasion
16 - 18 kwietnia 2011

Protest Przeciw Patentowaniu Nasion
16 - 18 kwietnia 2011

16, 17 i 18 kwietnia 2011 to ŚWIATOWE DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION. W tych dniach w Brukseli, tysiące aktywistów i rolników działających na rzecz obrony tradycyjnych nasion spotka się w celu wymiany nasion.
Uczestnicy wyrażą niechęć (MAMY TEGO DOSYĆ!) i brak akceptacji faktu, że nasze przetrwanie oddaje się w ręce ponadnarodowych korporacji. Zostanie złożony apel do Komisji Praw Człowieka Parlamentu Europejskiego, aby przeprowadziła dochodzenie czy prawa do kontrolowania i modyfikowania nasion
przez jednostki prywatne są zgodne z podstawowymi prawami człowieka do żywności i dostępu
do nasion.
WIĘCEJ o akcji w Brukseli: www.seed-sovereignty.org

W Polsce w tych samych dniach odbędzie się ogólnokrajowa akcja "UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI" jako wyraz poparcia ŚWIATOWYCH DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION. Akcję koordynuje ICPPC - Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi.

Już wiemy o kilku wydarzeniach, które odbędą się z tej okazji: krajowa konferencja z udziałem wybitnych specjalistów pt. "GMO. Współczesny Frankenstein kontra tysiące lat ewolucji", wspólne sianie tradycyjnych nasion lub sadzenie ziemniaków bez GMO, połączone z piknikiem; w miastach akcje rozdawania tradycyjnych nasion.

Program i informacje o akcji w Polsce: www.uwolnicnasiona.pl

Wszyscy będziemy pisać do posłów/ senatorów i odwiedzać ich biura zadając im pytania w sprawie niezależności żywnościowej Polski. Oddamy nasze głosy tym, którzy w czynach pokażą swoją determinację w obronie Polski przed GMO i korporacjami.

PROSIMY WAS O ORGANIZOWANIE I ZGŁASZANIE WASZYCH AKCJI/LOGO/linków do stron, abyśmy mogli to dać na stronę: www.uwolnicnasiona.pl

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO
http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/