Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Okupacja Wall Street

Okupacja Wall Street
Wrzesień 2011

Ponad tysiąc osób prowadzi strajk okupacyjny na Wall Street. Niezadowoleni Amerykanie domagają się ukarania banków odpowiedzialnych za wywołanie kryzysu finansowego.
Okupacja Wall Street przeradza się z każdą chwilą w obywatelski bunt. W stan podwyższonej gotowości postawiono służby porządkowe i policję. Z każdym dniem rośnie liczba protestujących w finansowej dzielnicy Nowego Jorku.
Właściciel terenu, na którym zebrały się tysiące protestantów, udzielił im pozwolenia na pozostanie tak długo, jak długo będzie pokojowa atmosfera. Ogłoszenie to spotkało się z głośnym aplauzem
i okrzykami zebranych.
Po przypomnieniu o tajnych agentach rządowych, którzy zazwyczaj infiltrują grupy pokojowe, w celu zachęcania do przemocy, zebrani skandowali: „Każdy, kto stosuje przemoc, nie jest jednym z nas!”

„Jedynym co nas łączy jest to, że stanowimy 99% i nie będziemy dalej tolerować chciwości
i korupcji 1%”
– mówi oficjalna witryna Okupujmy Wall Street.
Uczestnicy protestów sprzeciwiają się rosnącej biedzie i coraz większym trudnościom
ze znalezieniem pracy. Zdaniem okupujących Wall Street osób to właśnie banki ponoszą odpowiedzialność za wywołanie kryzysu światowego, a bankowcy stale się bogacą, podczas gdy społeczeństwo ubożeje.

Ta rewolucja jest świadomym buntem przeciw bankierom. Uczestnicy są bardzo świadomi i w radiu rozmawiają: o bogatych Żydowskich rodzinach takich jak Rothschild, Rockefeller, o syjonizmie, obozach FEMA, masonerii, Illuminatach, o zniszczeniu bankierów. Bardzo rzadko się zdarza, aby rewolucja przebiegała w tak świadomy sposób.
Media na całym świecie oczywiście milczą o rozpoczętej rewolucji w Nowy Jorku!


OŚWIADCZENIE PROTESTUJĄCYCH
Poniższe oświadczenie jest nasze, i odnosi się do każdego kto je poprze. Jako reprezentanci samych siebie, wzywamy do rewolucji.

Chcemy wolności dla wszystkich, niezależnie od tego kim jesteśmy, ponieważ wszyscy jesteśmy narodem. Jednak ta wolność została w dużej mierze narodowi odebrana, i to powoli dociera do nas,
co nas gniewa.

Mówi się, że pieniądz przejął politykę. W rzeczywistości, mówimy, pieniądz zawsze był częścią kapitalistycznego systemu politycznego. Systemu opartego na istnieniu tych, którzy coś mają i biednymi, w którym nierówność jest nieodłącznym elementem systemu, co z pewnością doprowadzi do sytuacji,
w której ci którzy mają znajdują sposób na rządzenie, czy przy pomocy miecza, czy dolara.

Zgadzamy się z potrzebą reformy wyborczej. Ale proponowana reforma wyborów ignoruje przyczyny pozwalające na taki system. Niektórzy chętnie obwiniają rezerwy federalne, ale system polityczny przejęły polityczne machinacje bogatych, na długo przed ich założeniem.

Musimy zająć się głównymi faktami: te korporacje, nawet jeśli nie były w stanie konkurować na arenie wyborczej, i tak będą nadal kontrolować społeczeństwo. One zachowają kontrolę ekonomiczną, która pozwala im zachować kontrolę polityczną. Limity kadencji tego nie rozwiązują, gdyż wielu z klasy politycznej już opuściło politykę, aby wejść w ramy korporacyjnych elit.

Musimy odzyskać naszą wolność, którą skradziono narodowi, wszyscy razem.

1. Jeśli zgadzasz się z tym, że wolność jest prawem do komunikowania się, do życia, do chodzenia,
do kochania, do robienia tego co chcesz, bez szkodzenia innym, to jesteś jednym z nas.

2. Jeśli zgadzasz się z tym, że człowiek ma prawo do pracy w pocie czoła, że talent w zarządzaniu nie powinien upoważniać innych do sprawowania roli nadzorców i zwierzchników, że wszyscy pracownicy powinni mieć prawo do podejmowania decyzji, demokratycznie, to jesteś jednym z nas.

3. Jeśli zgadzasz się z tym, że wolność nie jest tym samym co wolność dla wszystkich, i że wolność dla wszystkich jest jedyną prawdziwą wolnością, to jesteś jednym z nas.

4. Jeśli zgadzasz się z tym, że władza nie jest prawem, że życie jest ważniejsze niż posiadanie, to jesteś jednym z nas.

5. Jeśli zgadzasz się z tym, że państwo i korporacje to zaledwie dwie strony tej samej opresyjnej struktury władzy, jeśli rozumiesz jak media zniekształcają rzeczywistość, by ją zachować, jak ustawiają ludzi przeciwko ludziom, żeby utrzymać się przy władzy, to jesteś jednym z nas.

Dlatego wzywamy naród do działania

1. Wzywamy do aktywnych protestów w miastach. Ci działacze, którzy już tam są, do powiększania się, do organizowania się, do podnoszenia świadomości, a w tych miastach gdzie nie ma protestów, żeby je organizowały i zakłócały system.

2. Wzywamy robotników nie tylko do strajku, ale zbiorowego przejmowania miejsc pracy, i do demokratycznego ich organizowania. Wzywamy uczniów i nauczycieli do wspólnego działania,
do nauczania o demokracji, nie tylko uczniów przez nauczycieli, ale nauczycieli przez uczniów.
Do przejmowania sal lekcyjnych i uwalniania myśli razem.

3. Wzywamy bezrobotnych do pracy wolontariackiej, do nauki, do nauczania, do wykorzystania swoich umiejętności, żeby mogli zarobić na utrzymanie, buntujących się ludzi jako społeczności.

4. Wzywamy do organizowania się w zgromadzenia społeczne w każdym mieście, na każdym placu publicznym, w każdym miasteczku.

5. Wzywamy do przejmowania i wykorzystywania opuszczonych budynków, opuszczonej ziemi, każdej nieruchomości przejętej i opuszczonej przez spekulantów, dla narodu, dla każdej grupy, która ich zorganizuje.

Wzywamy do rewolucji w politycznym ciele i umyśle.
 

Źródło:
http://niezalezna.pl

http://www.prisonplanet.pl
http://monitorpolski.wordpress.com/

 

 

Aktualne informacje o okupacji Wall Street:
https://occupywallst.org
www.occupytogether.org
Transmisja na żywo: http://www.livestream.com/globalrevolution