Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Światowa Rewolucja
15 października 2011

Światowa Rewolucja
15 października 2011

Kilka miesięcy temu prezydent Iranu, Mahmud Ahmadineżad zapowiedział ogólnoświatową rewolucję, która zmieni porządek na Ziemi.
Od czasu, gdy to powiedział mieliśmy już do czynienia z quasi rewolucją w Wielkiej Brytanii, która jednak uspokoiła się. Teraz jednak znowu coś zaczyna się dziać. Trwają protesty na Wall Street
w Nowym Jorku i otwarcie działają organizacje i strony internetowe wzywające do powstania ludzkości 15 października 2011.
Gdy popatrzy się na to, co dzieje się na rynkach finansowych (grozi nam kolaps strefy Euro, Ameryka zmaga się z monstrualnym długiem), to trzeba przyznać, że warunki do rewolucji są sprzyjające.

Nawet w Polsce po wyborach (bez względu na to, kto je wygra) można się spodziewać zamieszek. Partia obecnie rządząca, kilka dni temu poprawiała w pośpiechu ustawę o stanie wojennym, dochodzą też informacje o ćwiczeniach Policji w skutecznym tłumieniu zamieszek.

Inicjatywy takie jak http://october2011.org wskazują na to, że słowa Ahmadineżada mogą okazać się prorocze.
Na 15 października 2011 w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji, Australii, obydwu Ameryk, także Afryki jest zaplanowany zbiorowy pokojowy protest, będący wsparciem dla okupacji Wall Street.
Akcja rozgrywa się pod hasłem UNITED FOR GLOBAL CHANGE.

Strona projektu dokumentuje imponującą listę krajów i miast, które się zorganizowały na tę okoliczność. 1 października było tam zarejestrowanych ponad 200 miast.


Na liście występuje również Polska
Poniżej odezwa ludzi, którzy postanowili przyłączyć się do akcji i zorganizować tego dnia:

Szanowni Państwo
We wszystkich stolicach europejskich, w dniu 15 października odbędą się demonstracje solidarności
z Hiszpańską Rewolucją. Wysoce nieprzyjemna i kompromitująca byłaby sytuacja w której Warszawa pozostałaby tego dnia ostatnim spokojnym miastem.

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która chce stworzyć platformę do wspólnego działania, przede wszystkim w celu wyrażania poparcia dla Ruchu Oburzonych w Hiszpanii oraz przedstawienia podobnych postulatów polskim władzom. Na 15 października, wzorem innych europejskich miast, planujemy zorganizować demonstrację uliczną w centrum Warszawy, kończącą się wiecem na placu w centrum
lub pod którymś z urzędów (Komisja Europejska, Sejm, Kancelaria Premiera). Chcemy, aby wydarzenie to było również pretekstem do organizacji spotkań, wieczorów filmowych, debat, wykładów, etc. dotyczących wydarzeń w Hiszpanii i innych krajów europejskich, których obywatele dążą do poprawienia warunków swojego życia i rzeczywistej demokracji w ich kraju oraz zastanowić się nad tym jak to wygląda u nas. Formą współpracy, którą proponujemy, jest (wzorem hiszpańskim) dość luźna platforma koalicyjna ugrupowań, które łączy sprzeciw i ogólny kierunek krytyki. Podstawowym warunkiem jest to, że (ponownie wzorem hiszpańskim) dążymy do uniknięcia przemocy fizycznej jako formy protestu.

Jako Porozumienie 15 Października jesteśmy organizatorami manifestacji i miejscem, w którym połączyć będą mogły się wszystkie organizacje pozarządowe, związki zawodowe oraz inne ruchy społeczne, ale jako Porozumienie nie odpowiadamy za treści i poglądy głoszone przez organizacje, które do Porozumienia wstąpią. "Jedni są progresywni, inni bardziej konserwatywni. Jedni są religijni, inni nie. Jedni są określeni politycznie, inni - apolityczni." - tak było w Hiszpanii i chcemy, aby również tak było
w Polsce. Łączyć ma nas solidarność z Ruchem 15 Maja i to, że sami jesteśmy oburzeni.

Jesteśmy, jako grupa inicjatywna, otwarci na państwa propozycje i współorganizację. W grę, oprócz działania bezpośredniego, wchodzą również wszelkie działania pomocnicze, przy rozpowszechnianiu informacji (plakaty, ulotki, drukarnie, kanały informacyjne) oraz przy zapleczu teoretycznym (organizacja spotkań, dyskusji, pokazów filmowych) wokół 15 października. Aby wstąpić do Porozumienia (jako organizacja) wystarczy wysłać maila, w którym napiszecie, że jesteście z nami i zaproponujecie co możecie zrobić.

Pokażmy, że w Polsce też są masy oburzonych!

JAK WSTĄPIĆ DO POROZUMIENIA?
Dla związków zawodowych, organizacji pozarządowych, grup społecznych, etc.
Prosimy o przesłanie maila z nazwą organizacji, numerem kontaktowym oraz tym co możecie/chcecie zrobić w związku z 15 października: porozumienie15@gmail.com

Dla osób prywatnych
Dla posiadających FB, miło nam będzie, gdy nas polubicie (www.facebook.com/Porozumienie15).
Jeśli chcecie włączyć się w organizację, pomoc przy plakatowaniu, roznoszeniu materiałów, robienia "patyczaków", to również wysyłajcie do nas maile: porozumienie15@gmail.com
Numer telefonu: 793437160
Strona internetowa: http://15pazdziernika.pl/
Angielskie strony:
http://15october.net/pl/
http://map.15october.net/ - mapka globalnych protestów


Tekst sztandarowy akcji brzmi następująco:
"15 października obywatele z całego świata wyrusza na ulice i place. Od Ameryki po Azję, od Afryki poprzez Europę, ludzie zjednoczą się, żeby walczyć o swoje prawa oraz domagać się prawdziwej demokracji. Nadszedł czas dla nas wszystkich, żeby przyłączyć się do globalnego pokojowego protestu.

Władze rządzące sprzyjają nielicznym, ignorując wolę większości ludzi, a cenę za wyrządzone szkody
w społeczeństwie i środowisku płaci każdy z nas. Czas aby skończyć z tą patową sytuacją.
Zjednoczeni w jedynym głosie, damy do zrozumienia politykom oraz służącym im elitom ze świata finansów, że to my – obywatele zdecydujemy o naszej przyszłości.
Nie jesteśmy towarem w rękach bankierów i polityków. Oni nas nie reprezentują.

15 października spotkamy się na ulicach, dając początek globalnym zmianom, których się domagamy. Będziemy demonstrować pokojowo, prowadzić rozmowy i jednoczyć się dopóki nie osiągniemy naszego celu.
Ten czas jest dla nas, żeby się zjednoczyć, a dla nich żeby słuchać."


Ruch Occupy Wall Street jak i Ruch 15 października mają bardzo istotną cechę, która je zdecydowanie definiuje – deklarują brak lidera, brak organizacji, która miałaby być ich reprezentantem i podkreślają, że każdy z uczestników protestu reprezentuje siebie.
 
 
 

Źródło:
http://15pazdziernika.pl/
http://zmianynaziemi.pl
http://czasprzebudzenia.wordpress.com
http://newworldorder.com.pl/

W górę^