Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Petycja przeciwko przymusowym szczepieniom na grypę
Polska, jesień 2009

Petycja przeciwko przymusowym szczepieniom na grypę
Polska, jesień 2009

PODPISZ PETYCJĘ
www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4264
 
 

Jeśli masz jakieś wątpliwości - zapoznaj się z poniższymi informacjami oraz artykułem: "Świńska sprawa - próba ludobójstwa poprzez sztucznie wywołaną pandemię świńskiej grypy"


Koszt szczepionki przeciw grypie powinien być odliczany
od dochodu

(PAP, pw/11.07.2009)
Koszt szczepienia i szczepionki przeciwko grypie powinien być odliczany od dochodu. Niedoceniane są ekonomiczne aspekty leczenia powikłań pogrypowych – uważa szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy prof. Lidia Brydak.

Komisja Europejska zarekomendowała w środę państwom Unii Europejskiej zaszczepienie przeciwko sezonowej grypie 75 procent populacji w wieku powyżej 65 lat. Zasady te powinny być wprowadzone
w danym kraju najpóźniej do zimy na przełomie lat 2014/2015. Do tego czasu osoby w wieku ponad 65 lat stanowić będą jedną czwartą unijnego społeczeństwa. Obecnie w krajach UE jest bardzo zróżnicowany odsetek osób starszych, które są szczepione. W Holandii wynosi on 80 procent, a na Litwie – 2 procent.

“Zgadzam się z takim stanowiskiem, należy się z niego cieszyć. Jest ono powielane, już do końca 2006 r. szczepieniami miało być objęte 50 proc. populacji powyżej 65. roku życia, a do końca 2010 r. – 75 proc. W Polsce na przełomie 2006 i 2007 roku zaszczepiono 13,44 proc. osób z tej grupy wiekowej. Natomiast w ubiegłym roku zaszczepiono tylko 5,2 proc. całej populacji kraju” – podkreśliła w rozmowie z PAP prof. Brydak.
“Wszczepialność w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie. Istotne jest to, że niedocenione są koszty, jakie pojawiają się z powodu powikłań i nie chodzi tylko o częściową lub całkowitą utratę zdrowia czy zgon, ale także o wysokie skutki ekonomiczne leczenia” – dodała.

Według prof. Brydak, szczepieniami powinny być na pewno objęte grupy podwyższonego ryzyka, oprócz osób starszych, do jednej z nich zalicza się dzieci od szóstego miesiąca życia do 18. roku życia.
Jak podkreśla profesor, skuteczność szczepionki przeciwko grypie sezonowej wynosi 70 – 90 proc. Jeżeli nawet dojdzie do zakażenia wirusem nie będącym w składzie szczepionki na dany sezon epidemiczny,
to i tak grypa przebiega bez powikłań. Szczepionka nie jest natomiast skuteczna w przypadku wirusa A/H1N1. Prowadzone są badania w tym kierunku.

Zdaniem szefowej Krajowego Ośrodka ds. Grypy, jedną z przyczyn niskiej wszczepialności jest brak wiedzy o skutkach powikłań pogrypowych. “Ludziom wydaje się też, że szczepionka działa przeciwko wszystkim wirusom oddechowym. Istnieje także brak większej akceptacji lekarzy odnośnie konieczności szczepień przeciwko grypie. Niedoceniane są ekonomiczne aspekty leczenia powikłań pogrypowych” – powiedziała.
“Konieczna jest również większa akceptacja społeczna tej formy przeciwdziałania grypie, większa świadomość na temat zagrożeń. Koszt szczepionki i szczepienia powinien być odliczany od dochodu” – podkreśliła prof. Brydak.

Grypa to ostra choroba zakaźna wywołana przez różne szczepy wirusa grypy. Przenoszenie zarazka odbywa się drogą kropelkową, w czasie kaszlu, kichania, rozmowy itp. Objawia się przede wszystkim katarem, zapaleniem gardła, bólami głowy i mięśni oraz wysoką gorączką.
Choroba może prowadzić do poważnych powikłań, a nawet zagrażać życiu, zwłaszcza w przypadku osób z grup ryzyka. Zalicza się do nich osoby starsze po 65. roku życia, przewlekle chorych, np. z chorobami układu oddechowego, krążenia czy cukrzycą, osoby po przeszczepach, zakażone wirusem HIV oraz dzieci poniżej drugiego roku życia i kobiety w ciąży.

W kwietniu pojawiła się nowa odmiana wirusa wywołującego grypę – A/H1N1. Jest to nowy szczep – mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów. Objawy nowej grypy są podobne do tych towarzyszących sezonowej. Występuje gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, a u niektórych osób także katar, ból gardła, nudności, wymioty i biegunka.
W Unii Europejskiej powikłania po zwykłej grypie powodują śmierć 40-200 tysięcy osób rocznie. Grypa dotyka częściej osoby starsze, które mają większe problemy ze zdrowiem, powodując komplikacje, takie jak na przykład zapalenie płuc.

Według Komisji Europejskiej szczepienia są optymalnym rozwiązaniem ograniczającym skutki grypy.

Źródło: http://grypa666.wordpress.com/2009/07/09/na-poczatek/


W. Brytania szykuje szczepienie całego narodu przeciwko A/H1N1

Brytyjska państwowa służba zdrowia przygotowuje szczepienia całego społeczeństwa przeciwko
tak zwanej "świńskiej grypie" - informuje "Daily Telegraph".
Taką decyzje wywołała piątkowa śmierć mężczyzny z Essex, który jest pierwszą osobą zmarłą
z powodu wirusa A/H1N1 nie mającą żadnych problemów zdrowotnych do tej pory.

Nowa szczepionka powinna być gotowa w przeciągu pięciu dni, a ministrowie rządu mówią,
że do końca roku powinno być zaszczepionych 20 milionów ludzi.

Zabezpieczono 90 milionów dawek szczepionki, która powinna dotrzeć do Wielkiej Brytanii w przeciągu następnych tygodni. Reszta społeczeństwa będzie zaszczepiona w przyszłym roku.
Rząd brytyjski zapewnił wystarczającą ilość szczepionki, tak aby wystarczyła dla całego społeczeństwa. Lekarze interniści mają być przygotowani na przeprowadzenie ogólnonarodowej kampanii dotyczącej szczepienia.

Peter Holden, konsultant do spraw "świńskiej grypy" Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego, mówi,
że interniści są przygotowani na największą kampanię szczepienia od 50 lat. - Jeśli wirus jeszcze bardziej zmutuje, to stanie się jeszcze bardziej niebezpieczny i trudny do zwalczenia. Szczepienia mają zapewnić ludziom zwiększoną odporność. Jednak logistyczne zapewnienie szczepienia 60 milionów ludzi nie może być niedoszacowane - mówi Holden.

Ofiara wirusa z Essex nie miała żadnych problemów zdrowotnych, ale władze mówią, że to jeszcze
nie dowód na to, że wirus zmutował w bardziej niebezpieczny szczep.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2007201,16,item.html


Grudziądz. Zastrzyk śmierci

Zmarło 19 bezdomnych, którzy zgodzili się zaszczepić przeciw ptasiej grypie.
A wczoraj do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko lekarzom z grudziądzkiej przychodni. Właśnie lekarze z tego miasta szczepionkę.

"Pomorska” jako pierwsza napisała o praktykach stosowanych w przychodni "Dobra Praktyka Lekarska” w Grudziądzu. Do szczepień werbowano tam bezdomnych, którym płacono za to drobne sumy.

Schronisko opustoszało
Mieczysław Wacławski, kierownik schroniska im św. Brata Alberta w Grudziądzu obawia się,
że szczepionki mogły mieć wpływ na zgon jego podopiecznych. - Nigdy tak nie było, żeby nam opustoszało schronisko - opowiada. - Zbyt dużo bezdomnych nie pojawiło się u nas na zimę, choć zwykle wracali. Próbowaliśmy ustalić, gdzie są zwłaszcza nasi stali bywalcy. Jak się okazało, aż 19 zmarło! Od dawna nie dawało mi spokoju, co się z nimi dalej dzieje, po przyjęciu szczepionek przeciw wirusowi ptasiej grypy. Wielu z nich bowiem piło alkohol przed zaszczepieniem, a także po. Nie mogło to być bez znaczenia dla organizmów wyniszczonych nałogiem, źle odżywionych. Otrzymałem od lekarza badającego tę sprawę listę ze 110 nazwiskami. Byli na niej nasi mieszkańcy. Chciałbym zobaczyć pełną listę - 360 osób poddanych szczepionkom, bo tylu ich było. Co dzieje się z tymi, którzy poszli w Polskę
i nie ma z nimi kontaktu, nie wie nikt! - zastanawia się Wacławski.

Pogrzebami zmarłych bezdomnych zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zwykle chował
na cmentarzu komunalnym po kilka osób rocznie, a w ostatnim czasie ich liczba trzykrotnie wzrosła.
Brat jednego z pochowanych bezdomnych też mieszka w schronisku. Był zaszczepiony przeciw ptasiej grypie, ale nie pił alkoholu. Obawia się, że śmierć brata mogła mieć związek ze szczepionkami. Nieoficjalnie mówi się, że niektórzy z nich, by zarobić od 5 do 30 zł za poddanie się szczepionce, przyjęli ich aż kilkanaście!

Testowali bez wiedzy
Akt oskarżenia przeciw trzem lekarzom i sześciu pielęgniarkom, który wczoraj wpłynął do Sądu Okręgowego, nie zarzuca im spowodowania śmierci, tylko testowanie szczepionek bez wiedzy pacjentów i to, że zagrozili ludzkiemu zdrowiu, a być może życiu. Bezdomni twierdzą, że w przychodni kazano
im podawać stare adresy zamieszkania, a nie adres schroniska, by lista ochotników poddawanych szczepionkom była bardziej wiarygodna...

Od lutego do marca ub.r. w przychodni "Dobra Praktyka Lekarska” zaszczepionych zostało około 350 osób. Policja zabezpieczyła listy pacjentów, inni sami się zgłosili, by zeznawać. Wśród nich mieszkańcy Schroniska im. św. Brata Alberta. Nie do końca zdawali sobie sprawę, że szczepionka może mieć konsekwencje dla zdrowia. Byli przekonani, że są szczepieni przeciw zwykłej grypie. Nieoficjalnie mówi się, że może dojść do ekshumacji zwłok zmarłych bezdomnych.

Wczoraj po godz. 19 prokurator rejonowy Halina Ciżmowska-Klimek odmówiła nam informacji w tej sprawie. - Nie mam obowiązku rozmawiać z dziennikarzami o tej porze - oświadczyła - proszę zadzwonić w godzinach pracy prokuratury.

Źródło: www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080702/REGION/564728371


Zobacz film

W górę^