Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Piktogramy

Artykuły, Informacje 
 
 

Piktogramy

Czym są kręgi pojawiające się w zbożu? Jakie mają pochodzenie, jaki cel, znaczenie.... Czy są wytworem ludzi, czy też niewytłumaczalnym dla nas /na razie/ zjawiskiem? Co pokazują i jaki efekt chcą wywołać? Każde z tych pytań pozostaje w tej chwili bez ostatecznej odpowiedzi, każde pytanie, poza ostatnim... jaki efekt chcą wywołać?
Cokolwiek byśmy nie sądzili o kręgach w zbożu, jedno jest pewne - one są po prostu nieziemsko
piękne :)
Wiele z nich wprost rzuca na kolana swoją precyzją, doskonałością wykonania i bijącą od nich energią piękna... Zresztą, zobaczcie sami.

Piktogramy są pełne symboliki; każdy kolejny rok przynosi coraz bardziej skomplikowane i wprost geometrycznie doskonałe "rysunki" w zbożu....

W autentycznym piktogramie rosnące tam zboże składa się z nieuszkodzonych mechanicznie - czyli niezłamanych i nie zgniecionych kłosów. Całe arcydzieło jest bardzo dokładnie wykonane. Rzeźba ziemi w takich piktogramach jest nienaruszona i nie stwierdza się na niej żadnych śladów.
Kłosy w takim piktogramie są nienaturalnie ugięte a jednak nie uszkodzone co świadczy, że musiała działać na nie jakaś obca tajemnicza siła. Spotykaną cechą jest to, że kłosy są między sobą poprzeplatane, a czasem nienaturalnie poskręcane i powywijane - jednak dalej rosną. Bardzo często
w takich piktogramach obserwuje się kłosy zbóż o równomiernie wypalonych na wylot kolankach.
Z kolanek tych wyparowywuje cała woda, świadczy to, że podczas tworzenia się piktogramu na kłosy działa jakaś krótkotrwała, a zarazem o dużym natężeniu tajemnicza siła.
W każdym autentycznym piktogramie obserwuje się wyraźny wzrost pola magnetycznego, w centrum takiego piktogramu igła kompasu odchyla się w znacznym stopniu od północy, kręci się w kółko lub całkiem wariuje. Przestają dobrze działać wszelkie urządzenia elektroniczne, padają baterie
i akumulatory. Osoby wrażliwe na takie pole magnetyczne nie mogą tam długo przebywać. Zanotowane są nawet przypadki prześwietlania się w tych miejscach jeszcze nieużywanych klisz fotograficznych nawet tych, które były szczelnie zamknięte w pudelku i w teczkach - ulegały prześwietleniu nawet podczas nocnych spacerów po kręgach. Ponadto często na leżących kłosach odnajdywane są mikrocząstki żelaza lub rzadziej inne metale i nieznanego pochodzenia tajemnicze substancje.

A oto wielka galeria piktogramów, prezentująca kręgi pojawiające się w zbożu aż od 1990 roku:
www.lucypringle.co.uk/photos

Materiał zaczerpnięty ze strony Kręgi Zbożowe - prawda czy fałsz? - www.kregi.d2studio.pl