Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Właściwości włosów

Artykuły, Informacje 
 
 

Właściwości włosów

Nasza kultura każe ludziom wierzyć, że fryzura jest sprawą osobistego gustu, wynikiem mody
lub wygody i to w jaki sposób ludzie noszą swoje włosy jest kwestią kosmetyczną. Podczas wojny
w Wietnamie pojawiła się zupełnie inna opinia na ten temat, którą z różnych powodów utrzymywano
w tajemnicy.

Podczas wojny wietnamskiej, dowództwo sił specjalnych przy departamencie wojny, wysłało tajnych agentów do indiańskich rezerwatów w poszukiwaniu utalentowanych tropicieli, potrafiących poruszać się przez dziki teren bez wzbudzania uwagi. Szczególnie poszukiwano ludzi z niezwykłymi umiejętnościami tropienia. Zanim rozpoczęto rozmowy z tymi ludźmi, upewniano się, że są oni ekspertami w tropieniu
i przetrwaniu w trudnych warunkach.

Używając typowych pokus i gładkich słówek, jakie stosuje się przy rekrutacji nowych żołnierzy, niektórzy z tych Indian zostali zwerbowani do armii. Od tego momentu przydarzyły im się niezwykłe rzeczy. Jakikolwiek talent czy umiejętność którą posiadali w rezerwacie, w magiczny sposób znikała, a rekrut
za rekrutem zawodził pokładane w nim nadzieje. Poważne straty, a także brak skuteczności wśród tych rekrutów sprawił, że przeprowadzono drobiazgowe badania szukając przyczyn i oto co znaleziono.

Zapytani o przyczynę swoich niepowodzeń, starsi rekruci odpowiadali natychmiast, że od kiedy obcięto im włosy, stracili umiejętność „wyczuwania” wroga, nie mogli polegać na swoim szóstym zmyśle, nie mogli także polegać na intuicji, bo nie potrafili odczytać subtelnych znaków i nadzmysłowych informacji.

Instytut, który testował rekrutów, zatrudnił więcej indiańskich tropicieli, pozwolił im jednak zatrzymać długie włosy i sprawdzał ich umiejętności w najrozmaitszych sytuacjach. Następnie ustawiano w pary dwóch mężczyzn, którzy mieli identyczne wyniki testów. Jeden z nich mógł zatrzymać włosy, a drugiego obcinano na jeża. Wówczas obaj żołnierze ponownie przechodzili testy.

Za każdym razem ten z nich, który miał długie włosy, miał też lepsze osiągnięcia. Za każdym razem żołnierz obcięty na jeża oblewał testy w których poprzednio zdobywał doskonale wyniki.

Oto typowy test:
Rekrut miał spać w lesie, podczas gdy uzbrojony „wróg” skradał się w jego kierunku. Mężczyzna
z długimi włosami budził się ze snu przez silne uczucie zbliżającego się niebezpieczeństwa i opuszczał miejsce w którym spał na długo, zanim zbliżył się do niego wróg, na długo zanim jego zbliżanie dało się usłyszeć.

W innej wersji tego testu, długowłosy mężczyzna nie tylko wyczuwał zbliżanie się wroga, ale intuicja podpowiadała mu, że będzie to atak za pomocą fizycznej siły. Podążając za swoim szóstym zmysłem, mężczyzna zastygał w bezruchu udając, że śpi i w odpowiednim momencie atakował wroga, gdy ten pochylał się nad nim by go pochwycić.

Żołnierz, któremu po przejściu wszystkich testów obcinano włosy - niemalże natychmiast miał kłopoty
z ponowieniem tego wyniku. Dokument rządowy zalecał aby indiańscy tropiciele nie tylko zostali wyłączeni z obowiązkowego strzyżenia, ale mieli obowiązek noszenia długich włosów.

Ciało ssaków ewoluowało przez miliony lat. Instynkt przetrwania u ludzi i zwierząt w pewnym momencie stawał się niemalże nadprzyrodzony. Nauka nieustannie dokonuje nowych odkryć na temat niezwykłych możliwości przetrwania zwierząt i ludzi. Każda część ciała ma do wykonania pracę, aby pomóc przetrwać, lub poprawić zdrowie ciała jako całości.

Ciało ma powód do istnienia każdej swojej części.

Włosy są przedłużeniem systemu nerwowego i mogą być postrzegane jako nerwy zewnętrzne, rodzaj wyrafinowanych czujników lub anten, które transmitują olbrzymią ilość ważnych informacji do rdzenia kręgowego, układu limbicznego i kory mózgowej.

Ludzkie włosy są nie tylko – włączając w to włosy na twarzy mężczyzny – łącznikiem przekazującym informacje do mózgu, ale także emitują energię, elektromagnetyczną z mózgu do środowiska zewnętrznego. Można to zobaczyć na fotografiach Kirliana, gdzie osoba jest sfotografowana z długimi włosami, a potem sfotografowana ponownie z krótkimi.
Kiedy włosy są obcięte, otrzymywanie i wysyłanie informacji pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem jest poważnie ograniczone. Rezultatem jest paraliż takich umiejętności.

Ścinanie włosów przyczynia się do znieczulicy wobec otaczającego nas środowiska. Jest także przyczyną osłabiania wszelkich związków pomiędzy ludźmi.

Wniosek:
W poszukiwaniu rozwiązań problemów współczesnego świata być może nadszedł czas, aby wziąć pod uwagę, że wiele naszych podstawowych zachowań wobec niego jest błędem.
Biblijna historia Samsona i Dalili ma w sobie wiele ukrytej prawdy. Kiedy Dalila obcięła Samsonowi włosy, niezwyciężony Samson został pokonany.

http://nowaatlantyda.com