Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Jak palić Agnihotrę

Ekologia
Agnihotra - cudowne narzędzie
Czym jest Agnihotra
Jak ją palić
 
 

Jak palić Agnihotrę

Agnihotra to ogień rytualny palony dokładnie o wschodzie i o zachodzie słońca, w specjalnie do tego celu przygotowanych miedzianych piramidkach o określonych rozmiarach.

Naczynie:
Do wykonywania Agnihotry potrzebna jest miedziana piramida
o określonych rozmiarach.

Ryż:
Ryż używany do Agnihotry powinien być możliwie jak najmniej oczyszczony i nie łuskany, tylko w postaci całych ziaren. Analiza chemiczna połamanych połówek ziarna nie wykazuje żadnych różnic, ale zniszczeniu ulega jego struktura energii subtelnej
i dlatego zgodnie z zasadami starożytnej wiedzy o bioenergii ryż taki nie powinien być używany do leczniczego ognia Agnihotry.


Ghee (klarowane masło):
Podgrzewaj w rondelku na małym ogniu czyste, nie solone, bez domieszek masło z mleka krowiego,
aż do jego zagotowania się. W czasie podgrzewania usuwaj tworzącą się na powierzchni białą substancję. Następnie przecedź roztopione masło przez filtr. Po przecedzeniu otrzymujemy Ghee. Przechowujemy je w naczyniu. Nie musi być ono trzymane w lodówce.

Suszony nawóz krowi:
Do ognia Agnihotry używany jest suszony nawóz krowi.
Przygotowuje się go w następujący sposób: ze świeżego nawozu krowiego robimy podobne
do naleśników placki, rozkładamy i suszymy je na słońcu na siatkach przeciwko owadom rozpiętych
na ramach lub innym podobnym materiale. Wysuszony nawóz przechowujemy do codziennego użytku.

Nawóz krowi ma właściwości lecznicze. We wszystkich starych kulturach, na przykład u Indian Ameryki Północnej i Południowej, w Skandynawii, Azji i Afryce nawóz krowi był stosowany do leczenia różnych chorób. W książkach o medycynie ludowej w Europie znaleźć można zalecenia stosowania nawozu krowiego jako środka leczniczego. Mówiąc o nawozie krowim mamy na myśli nawóz pochodzący zarówno od męskich jak i od żeńskich przedstawicieli tego gatunku.

Przygotowanie ognia:
Połóż jeden mały kawałek nawozu na dnie piramidy, a następne kawałki nawozu tak, aby powietrze miało dostęp i podtrzymywało ogień. Posmaruj jeden kawałek nawozu ghee, zapal go i umieść pośrodku ułożonego w piramidzie nawozu. Jeżeli zachodzi potrzeba można do wzniecania ognia używać wachlarza. Nie powinno się stosować żadnych płynów, ani innych łatwopalnych materiałów
do rozpalania ognia Agnihotry.

Jedną porcję ryżu wrzucanego do ognia stanowi taka jego ilość, jaka zmieści się między opuszkami palców. Ryż mieszamy z niewielką ilością ghee. Ogień rozpalamy na kilka minut przed wschodem względnie zachodem słońca. O czasie Agnihotry ogień powinien płonąć pełnym płomieniem.

Agnihotra:
Dokładnie o wschodzie lub zachodzie słońca zaśpiewaj pierwszą Mantrę i wrzuć pierwszą porcję ryżu
do ognia. Następnie zaśpiewaj drugą Mantrę i wrzuć do ognia drugą porcję ryżu. Po każdej Agnihotrze staraj się siedzieć przy ogniu tak długo, jak to jest możliwe, aby doświadczyć spokoju, który pojawia się jako rezultat tej praktyki.

Mantry:
Starożytna nauka o Mantrach może okazać się kopalnią wiedzy dla tych naukowców, którzy zechcą
ją zgłębiać.
Wibracje istnieją wszędzie. Jeśli przyjrzymy się uważnie, okaże się, że wszystko jest wibracją.
Tam, gdzie jest wibracja, jest również dźwięk. Kiedy śpiewamy Mantry ich dźwięk uaktywnia pewne rodzaje wibracji, które tworzą określoną atmosferę lub dają określony efekt. W ten sposób osiągane zostają zamierzone rezultaty. Te wibracje istnieją wszędzie. Na wszystko można wpływać określonymi wibracjami. Wszystko można zatem uaktywnić, kontrolować i zmienić dzięki Mantrom. Słowo Wedy etymologicznie oznacza wiedzę. Wedy zbudowane są z kombinacji słów, czyli Mantr. Wedy podają ludziom wzorzec szczęśliwego życia na ziemi, który został w skrócie ujęty jako Pięcioraka Ścieżka. Nośnik szczęścia stanowi materialną pomoc w formie ogni YAJNYA (HOMA), których podstawą jest Agniotra HOMA.
Kiedy Mantry są śpiewane podczas ognia HOMA wibracje pochodzące z Mantr zostają zamknięte
w popiele i dlatego nabiera on jeszcze większej mocy. Nadszedł czas, aby nauka zbadała właściwości popiołu Agnihotry. Kiedy naukowcy zaczną rozumieć właściwości popiołu, będą w stanie lepiej pojąć implikacje samego ognia Agnihotry i jego dalekosiężnych skutków i prawdziwie rozległych implikacji.

O WSCHODZIE SŁOŃCA
1. Surjaja Swaha Surjaja Idam Na Mama! (Wrzuć szczyptę ryżu przy Swaha).
2. Pradżapataje Swaha Pradżapataje Idam Na Mama! (Wrzuć następną szczyptę ryżu przy Swaha)
POBIERZ MANTRĘ

O ZACHODZIE SŁOŃCA
1. Agnaje Swaha Agnaje Idam Na Mama! - (Wrzuć szczyptę ryżu przy Swaha).
2. Pradżapataje Swaha Pradżapataje Idam Na Mama! - (Wrzuć następną szczyptę ryżu przy Swaha)
POBIERZ MANTRĘ


AKCESORIA DO AGNIHOTRY

Następujące rzeczy niezbędne są do wykonywania rytuału ogniowego. Nie należy akcesoriów używać
do celów innych niźli wypełnianie rytuałów ogniowych.


1. Piramidka miedziana
2. Suszony nawóz krowi
3. Naczynie z ghi, zwykle gliniana miseczka
4. Łyżeczka miedziana do Ghee zwykle z ornamentem
6. Miseczka miedziana do ryżu
7. Podstawka pod piramidką (może być kamień)
8. Dokładne czasy wschodów i zachodów słońca z instrukcją do Agnihotry oraz ZEGAREK
9. Miseczka z popiołem z poprzednich rytów (opcjonalnie)
10. Szczypce miedziane (opcjonalnie)
11. Skrypty lub audio do nauki mantr (opcjonalnie)


GDZIE KUPIĆ MATERIAŁY

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE - BHRUGU ARANYA
Członkowie Fundacji bezpłatnie prowadzą spotkania informujące czym jest Terapia Homa i Agnihotra oraz jak uzdrawiają one atmosferę, a przez to nas i nasze środowisko. Wybudowali w okolicach Jordanowa samowystarczalną ekologiczną wioskę i starają się przywrócić środowisku naturalną równowagę i harmonię, jaka istniała w pradawnych czasach. Osiągają to dzięki stosowaniu starożytnych technik Terapi Homa, które uzdrawiają, oczyszczają i energetyzują atmosferę.
Można zakupić u nich akcesoria do Agnihotry oraz naturalny suszony nawóz krowi - wytwarzany ze świeżego nawozu własnych krów, które hodowane są w naturalnych, czystych ekologicznie rejonach Fundacji.

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE - BHRUGU ARANYA
www.homatherapypoland.org/pl