Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Fundacja Terapia Homa

Ekologia
Agnihotra - cudowne narzędzie

Czym jest Agnihotra
Jak ją palić
Fundacja Terapia Homa
 
 

Fundacja Terapia Homa

70 km od Krakowa, na wzgórzu koło Jordanowa, grupa ludzi założyła ekologiczną osadę. Stopniowo powiększali swoją przestrzeń, przyjmując nowych osadników - obecnie znajduje się tam 6 domów i kilka rodzin.
Osadnicy mają swoje własne uprawy, zwierzęta, są niezależni żywnościowo. Spożywają czysty pokarm, wolny od chemicznych nawozów, zanieczyszczeń z powietrza, negatywnej energii. Żyją w harmonii,
z daleka od zgiełku i szaleństwa współczesnej cywilizacji, spokojnie zajmując się swoimi codziennymi sprawami.
Cały ich ekologiczny potencjał (gdzie słowo ekologia wykracza daleko poza "zdrową żywność" - dotyczy również stanu umysłu, świadomości, zrozumienia praw natury i życia w zgodzie z cyklami przyrody) pochodzi z .... palenia ogni Homa, w tym m.in Agnihotry.

Sama Agnihotra oczyszcza powietrze, harmonizuje całe miejsce, popiół z niej zasila plony, leczy ludzi, oczyszcza wodę.
Cała idea wykorzystania Agnihotry do ekologii jest niezwykle prosta i skuteczna! Potwierdzają to badania prowadzone obecnie na całym świecie.

A oto co piszą o sobie sami założyciele Fundacji Terapia Homa:

"Jesteśmy samowystarczalną EKO-WIOSKĄ, która bazuje na starożytnych wedyjskich zasadach:
świat, w którym żyjemy teraz jest zupełnie inny niż ten, w którym dorastaliśmy.
Nie dba się już o Naturę, nic więc dziwnego, że sama nic nie oddaje w zamian. Natura nie tylko już
o nas się nie troszczy, ale stała się wręcz źródłem zagrożenia.
Skutek globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia objawia się jako skrajne temperatury, częste i bardziej intensywne huragany, topnienie lodów Arktyki powodujące obrywanie lodowców wielkości wyspy Manhattan, bezprecedensowa migracji ptaków na półkuli północnej... Przerażającym jest, że lista ta
nie ma końca.
Choć niektórzy - głównie nie-naukowcy - ze względów politycznych i finansowych, są sceptycznie nastawieni działania, to ci z nas, którzy są na tyle świadomi i przewidujący, aby wykazać troskę o naszą planetę oraz nasze dzieci i przyszłe wnuki, poszukują jednak rozwiązań.

Jak to często bywa, starożytne nauki i medycyna oferują rozwiązania, których tzw. nowoczesne metody zaoferować nie mogą. Z wedyjskich nauk o bio-inżynierii, medycynie i o rolnictwie, pochodzą odpowiedzi, które praktykowane są już od 1972 r. przez setki tysiące ludzi na całym świecie.
Pragniemy podzielić się naszymi doświadczeniem z tymi, którzy chcą przejąć kontrolę nad swoją przyszłością - na poziomie mikrokosmicznym i makrokosmicznym - i ostatecznie przetrwać oraz rozwijać się, tak jak to dzieje się u nas w Bhrugu Aranya (nazwa osady Fundacji Homa) od 1995 r.
Błogosławieństwem jest, że w Polsce funkcjonuje już prototyp Eko-wioski, który nie tylko oferuje gościom możliwość doświadczenia, ale również nauki, którą można zabrać ze sobą i zastosować."

Kontakt:

Fundacja Terapia Homa

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE - BHRUGU ARANYA
Nadlas/Wysoka 151
34-240 JORDANÓW

www.homatherapypoland.org/pl

e-mail: terapiahoma@orange.pl
tel. 18/ 44 75 773
tel. kom. 502 347 898