Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Ekologia - Zielone Pola

Ekologia

Artykuły
Nowa wizja świata - Anastazja
Agnihotra - cudowne narzędzie
Ekologiczne domy
Ekologiczna żywność
Zielone Pola

 
 

Zielone Pola - Smakuj Naturę
Firma zajmująca się dostarczaniem ekologicznej żywności bezpośrednio do klienta

Człowiek nie może być zdrowy, gdy natura choruje. Trudno kontrolować i wybierać dobre powietrze
i wodę. Mamy na to niewielki wpływ. Ale wybór żywności jest łatwiejszy ze względu na jej dużą dostępność i różnorodność na rynku.
Czy wiesz co jesz? Czy wiesz, że jakość żywności ma swój początek w glebie, nie w laboratoriach biotechnologów!? Nie wygląd, kształt, kolor ale wewnętrzna jakość, czyli zdolność utrzymywania,
a nawet przywracania zdrowia jest najważniejsza. Ta biologiczna siła życia czerpana z przyrody-natury zostaje przekazana konsumentowi. Do spożywania takiej żywności chcielibyśmy Was zachęcić.
Niech na Waszych stołach znajdą się naturalne produkty mające w sobie życie.

W dawnych czasach żywność zapobiegała chorobom i je leczyła. „ Niech Twój pokarm będzie Twoim lekarstwem” . A dzisiaj... najczęściej jest odwrotnie. Wysoka wartość odżywcza ekologicznych płodów rolnych jest gwarantowana przez corocznie wydawany certyfikat jednostki kontrolującej proces produkcji.
Warto wspierać rolników ekologicznych, którzy podchodzą z szacunkiem do ziemi. Nie niszczą jej „chemią”, czy GMO (modyfikacją genetyczną). Ich ciężka praca, chroniąca również środowisko,
jest warta zapłacenia wyższej ceny za żywność. Często też „tanie jedzenie” oznacza później „drogie leczenie„. Wysoka wartość odżywcza płodów rolnych jest gwarantowana przez corocznie wydawany certyfikat jednostki kontrolującej proces produkcji.

Nasze działania to również edukacja. Na spotkaniach Smakuj naturę, pokazujemy, że warto wybrać żywność ekologiczną. Do czego i Was zachęcamy, życząc wspaniałego, zdrowego życia.

Smakuj Naturę – wybierz żywność ekologiczną dla zdrowia
i ochrony środowiska środowiska.

Maria Kalisz-Komorowska i Jarosław Komorowski


Czy wiesz na jakiej glebie wyrosły warzywa z Twojej sałatki? Czy kupując owoce masz informacje
o środkach chemicznych, których użyto podczas ich uprawy, transportu na duże odległości
i przechowywania? Czy ser w Twojej kanapce został zrobiony z mleka krów, którym wstrzykiwano hormony?

Co tydzień odwiedzam „rynek” w Jordanowie czyli tzw. Jarmark. Takie jarmarki pamiętam z lat dzieciństwa. Wtedy były tam tylko produkty od gospodarza i wiadomo, że były smaczne i dobre. Wszystko na jarmarku było naturalne i tańsze.
A teraz na rynku w Jordanowie oglądam piękne warzywa i owoce, tyle że z naturalnością nie mają one wiele wspólnego. A uświadomił mnie w tej materii parę lat temu – mój przyjaciel, młody rolnik. Wtedy jeszcze był chemicznym „rolnikiem”. Pytałam go o tajniki sprzedaży warzyw i owoców na bazarki, jarmarki czy do warzywniaków. On i jego koledzy ze wsi zaopatrywali giełdę, na którą przyjeżdżają właśnie sprzedawcy z tego typu miejsc.
Przyjaciel ten przez 17lat! stosowania upraw chemicznych nie miał żadnej kontroli. Miał wiele oporów
i dlatego nie przesadzał z sypaniem chemii, ale jego koledzy już tych zahamowań nie mieli i często przekraczali dawki. Ale nie piszę o tym by straszyć, ale coś pokazać. Czasy się zmieniły. Chemia jest wszędzie. Oczywiście człowiek wiele zniesie. Niezdrowe jedzenie nie niszczy od razu, proces jest najczęściej rozłożony w czasie. Chemia osłabia naszą odporność i organy ciała.

Wielokrotnie uczestniczyłam w spotkaniach rolników ekologicznych i wierzcie mi, część z nich zaczęła przygodę z ekologią od pobytu w szpitalu w wyniku zatrucia chemicznymi środkami. Ale u nas w Polsce niskoobszarowi rolnicy nie dają takich dawek chemii jak zagraniczni. Dlatego nasza żywność jest generalnie smaczna i poszukiwana za granicą.
Rolnicy, którzy uprawiają tradycyjnie glebę, używają najczęściej obornika, a chemią sypną rzadko i nie za dużo, czasem na zboża, łąki, opryskują też ziemniaki i jabłka. I nie wierzą, że można inaczej.
Tym bardziej rolnicy ekologiczni są godni szacunku. We wsi traktowani są jako odmieńcy, a może samobójcy. Po „zerwaniu„ z chemią plony się obniżają. Ale po tym przejściowym okresie rolnicy dochodzą do dobrych wyników, gleba z powrotem oddycha naturalnością smakując obornik, komposty, vermikomposty, spijając gnojówki pokrzywowe, skrzypowe. Przylatują ptaki, pojawiają się żaby. Powraca tzw. bioróżnorodność. To duża nagroda dla rolnika, a i wyższa cena wzbudza zazdrość kolegów.
Gdy wspomniany wyżej kolega był już „ekologiczny”, koledzy zazdrościli mu dobrze sprzedających się pomidorków koktajlowych do dużego, stołecznego supermarketu po wysokiej cenie. Oni dalej sprzedawali kapustę chemiczną po 40gr na giełdzie, o 2-3 w nocy.
Dlatego namawiamy rolników na „przestawianie się”, a tych już przestawionych, na produkcję tych warzyw czy owoców, których najbardziej potrzebujecie.
Więcej informacji o rolnictwie ekologicznym i jego produktach znajdziecie na naszej stronie:
www.zielonepola.com

Maria Kalisz-Komorowska

 

Kilka słów o nas

Maria Kalisz-Komorowska jest z zawodu psychologiem. Od wielu lat jest związana z Fundacją Terapia Homa, która propaguje alternatywne, naturalne metody uprawy ziemi oraz uzdrawiania środowiska. Rolnictwo ekologiczne zna nie tylko z teorii (ukończyła kurs rolnictwa ekologicznego).
Przez 8 lat prowadziła Ośrodek Terapii Homa i gospodarstwo rolne. Uprawiała tam warzywa i zioła ekologicznymi metodami. Prowadziła też warsztaty redukcji stresu dla dzieci, które obecnie noszą nazwę
"Szczęśliwe dziecko".

Jarosław Komorowski
jest z zawodu inżynierem, ale od wielu lat interesuje się alternatywnymi sposobami utrzymania dobrego stanu zdrowia. Ukończył kurs refleksoterapii, metody Silvy, Reiki, Ho,oponopono, a także specjalistyczne kursy z zakresu marketingu żywności ekologicznej.
Znakomicie gotuje stosując zasady Kuchni 5 Przemian. Jest autorem edukacyjnych spotkań Smakuj naturę – wybierz żywność ekologiczną dla zdrowia i ochrony środowiska środowiska, które zachęcają do spożywania kontrolowanej żywności ekologicznej.

Obecnie, od kilku lat mieszkamy w Jordanowie. Oboje o wschodzie i zachodzie słońca palimy Agnihotrę, uzdrawiający dla ludzi i środowiska ogień. Jesteśmy wegetarianami. Ważną sprawą jest dla nas zdrowie ludzi i Ziemi. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania i stworzyć firmę, która pomoże nam
i innym lepiej i zdrowiej żyć w harmonii z naturą.

www.zielonepola.com
e-mail: zielone.pola@onet.eu
 
 

Jak działamy

Nasza oferta obejmuje certyfikowane produkty rolnictwa ekologicznego pochodzenia roślinnego:

· Świeże warzywa i owoce – krajowe i zagraniczne
· Przetwory z warzyw – kiszonki, przeciery , sałatki
· Suszone owoce i nasiona
· Nasiona na kiełki
· Soki z warzyw
· Soki owocowe bez cukru
· Herbaty ziołowe i owocowe
· Przyprawy
· Produkty zbożowe – kasze, makarony
· Mąki
· Pieczywo
· Oleje
· Strączkowe

Sposób zamawiania produktów:

1) Ze względu na czas przygotowania ekopaczek, pieczywa i warzyw, prosimy nadsyłać zamówienia
wg następującego systemu:

*Prosimy złożyć zamówienie zaznaczając ilość wybranych produktów oraz termin dostawy:
(poniedziałek/czwartek/piątek - Kraków; wtorek - Zakopane)
*Zamówienia na poniedziałki i wtorki składamy do sobotniego południa włącznie - w tygodniu poprzedzającym
*Zamówienia na czwartki składamy do wtorku włącznie - w tygodniu bieżącym

2) Aktualne formularze zamówień cotygodniowo wysyłane są do Was drogą elektroniczną. Wypełniony formularz prosimy odesłać w wyznaczonym terminie wg. wyżej przedstawionej zasady.

3) Można też napisać ( bez wypełniania formularza) w e-mailu, które produkty zamawiacie:
e-mail: zielone.pola@onet.eu lub info@zielonepola.com

4) Dla tych z Was, którzy nie korzystają z internetu, pozostaje zamówienie drogą telefoniczną:
tel. 509 377 867, 502 536 005

5) Częstotliwość dostaw zależy od Was
 
6) Minimalna wartość indywidualnego zamówienia to 50zł. W przypadku kilku osób zamawiających swoje ekopaczki z dostawą w jedno miejsce, kwota indywidualnego zamówienia może być mniejsza
 
7) Uwaga! Mieszkańcy Krakowa i okolic, a także Zakopanego (oraz mieszkający wzdłuż trasy Zakopianki) mogą liczyć na dostawę bezpośrednio do domu, czy w wyznaczone miejsce. Z pozostałymi umawiamy się indywidualnie na dogodny sposób transportu ekopaczki.

Uwaga! Wszystkie produkty pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych.
Dostępna do bezpośredniego wglądu lista rolników i ich certyfikatów.


Dziękujemy za wybranie naszych produktów :)

www.zielonepola.com

e-mail: zielone.pola@onet.eu

tel. 509 377 867, 502 536 005

W górę^