Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 

Droga Oświeconych

Jezus

Wszyscy, którzy choć trochę znają historię życia Jezusa wiedzą doskonale, że w żadnym jej miejscu
nie znajdziemy tematu zwierząt ofiarnych, krwawych obrzędów, czy jedzenia mięsa (poza rybami).
Więcej o ideologii Jezusa mówi "Ewangelia Życia Doskonałego", zwana też "Ewangelią Świętej Dwunastki" - odkryta w buddyjskim klasztorze w Tybecie,  około 1881 r. przez G. J. Ousley'a.
Ponieważ w większej części księga ta zgadza się dosłownie z tekstem Biblii, a zawiera jedynie dodatkowe wersy i wypowiedzi - wskazuje to na jej prawdziwe pochodzenie. Jak wiemy, Sobór Nicejski w 325 roku ujednolicił Biblię i jednym z zadań tzw. korektorów powołanych po soborze było poprawienie tekstu Ewangelii, usuwając i zmieniając wybrane fragmenty.
Podane poniżej frazy są tylko niewielkim wyrywkiem Ewangelii, ale wyraźnie wskazują na szacunek
i miłość Jezusa do wszelkich form życia i jego "wegetariańskie" pojmowanie świata.


Fragmenty "Ewangelii Życia Doskonałego"

Rozdział 1
Pochodzenie i poczęcie Jana Chrzciciela

5. I będziesz miał radość i zadowolenie, i wielu ucieszy się z jego narodzin. Gdyż on będzie wielkim przed Panem i nie będzie jadł mięsa, ani pił mocnych napojów i jeszcze w łonie matki zostanie wypełniony Duchem Świętym.

Rozdział 2
Niepokalane poczęcie Jezusa Chrystusa

7. Dlatego i ty także nie masz jeść mięsa ani pić silnych napojów; gdyż dziecko to będzie poświęcone Bogu, począwszy od łona swej matki i ani mięsa, ani silnych napojów nie ma przyjmować, ani nożyce nie mają kiedykolwiek dotknąć Jego głowy.

Rozdział 4
Narodziny Jezusa Chrystusa

5. I stało się tak, że został On narodzony pośród zwierząt, aby uwolnić je od ich cierpień dzięki uwolnieniu ludzi z ich niewiedzy i egoizmu, przez objawienie Synów i Córek Boga.

Rozdział 6
Dzieciństwo i młodość Jezusa

1. Jego rodzice każdego roku chodzili do Jerozolimy na święto wielkanocne (Pascha) i świętowali
tę uroczystość na wzór swych braci, którzy unikali przelewu krwi zwierząt i powstrzymywali się
od jedzenia mięsa i picia trunków. A kiedy Jezus ukończył 12 lat, poszli do Jerozolimy na to święto,
jak to było w zwyczaju.

7. I pewnego dnia, chłopiec - Jezus przybył do pewnego miejsca, gdzie były zastawione sidła na ptaki,
a obok stało kilku chłopców. A Jezus rzekł do nich: "Kto te sidła zastawił na niewinne stworzenia Boga? Popatrzcie, w sidła powinni oni być złapani, jak te ptaszki". I ujrzał on 12 wróbli, które były jak martwe.

12. I przez 7 lat rozmawiał On z Bogiem twarzą w twarz, i wyuczył się mowy zwierząt i ptaków, i sił leczniczych drzew, ziół i kwiatów, i ukrytych sił kamieni szlachetnych, i nauczył się ruchów Słońca
i Księżyca, i gwiazd, i mocy znaków pisarskich, misterii koła, mierzenia kątów i przemiany rzeczy i form, liczb i znaków. Stamtąd powrócił do Nazaretu, gdzie odwiedził swoich rodziców i sam tam nauczał, również w Jerozolimie, jako uznany rabbi, nauczał nawet w świątyni i nikt Mu w tym nie przeszkadzał.

18. A pewnego dnia szedł górską ścieżką w pobliżu pustyni i spotkał tam lwa, którego tłum ludzi maltretował kamieniami i dzidami do rzucania, aby go zabić.

19. A Jezus zabronił im znęcania się i rzekł: "Dlaczego wy prześladujecie stworzenia Boga, które są szlachetniejsze aniżeli wy? Przez okrucieństwo ludzi wielu pokoleń, zwierzęta przemieniły się
we wrogów człowieka, człowieka, który powinien być ich przyjacielem.

Rozdział 14
Powołanie Andrzeja i Piotra

6. I kiedy Jezus szedł z kilkoma uczniami spotkał człowieka, który tresował psy, aby polować na inne zwierzęta. I rzekł do niego: "Dlaczego ty to czynisz?" A człowiek ten odpowiedział: "Ponieważ z tego żyję. Jaki pożytek przynoszą te zwierzęta? Zwierzęta są słabe, moje psy zaś silne". A Jezus przemówił do niego: "Ty nie masz ani mądrości, ani miłości. Każde stworzenie bowiem, które Bóg stworzył,
ma swój sens i cel. I kto może powiedzieć, co jest w nim dobrego i jaki daje pożytek tobie i innym ludziom?

7. Popatrz na pola, jak na nich wszystko rośnie i się rozwija, i na drzewa które rodzą owoce, i na zioła. Czy pragniesz więcej jeszcze niż tego, co przynosi ci uczciwa praca twoich rąk? Biada silnym, którzy nadużywają swej mocy! Biada mądremu, który kaleczy stworzenie Boga! Biada myśliwym!
Gdyż oni sami będą łowieni".

8. I człowiek ten dziwił się bardzo i zaprzestał tresury psów do polowania i uczył je, aby ratowały życie, a nie, aby je niszczyły. I człowiek ten przyjął naukę Jezusa i został Jego uczniem.

Rozdział 21
Jezus gani okrucieństwo wobec konia

8. I powiedział też: "I przyszedłem, aby znieść krwawe ofiary i krwawe uczty, i jeżeli nie przestaniecie składać krwawych ofiar z ciał krwi i zwierząt i je spożywać, to nie ustanie gniew Boga w stosunku
do was, podobnie jak wobec waszych przodków na puszczy, którzy rozkoszowali się spożywaniem mięsa i zostali wypełnieni zgnilizną, i zostali wyniszczeni zarazą. (19)

I wiele, wiele innych podobnych wypowiedzi.....

W górę^