Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 

Terapia Metamorficzna powstała w oparciu o refleksoterapię -
w delikatny sposób oddziałuje na obszary ciała powiązane
z kręgosłupem. Jednym z jej zadań jest praca z blokadami powstałymi w okresie prenatalnym.

Technika ta wspomaga
osoby chore, zmęczone, matki przed
i po porodzie, dzieci z kłopotami w nauce oraz dzieci (również niemowlęta) niepełnosprawne. Wskazana jest również dla osób pragnących zmian w życiu, szukających wsparcia i energii przy podjęciu życiowych decyzji, czy też potrzebujące pomocy po traumatycznych przejściach.
 

Warsztaty Terapii Metamorficznej przeznaczone są dla:
- rodziców dzieci niepełnosprawnych (np z zespołem Downa, porażeniem mózgowym itp),
  od niemowlęcia do wieku nastoletniego
- osób, które opiekują się chorymi (Terapia Metamorficzna może być stosowana równolegle z każdą
  inną formą terapii)
- tych, którzy chcieli by poznać prostą metodę, dzięki której mogą wspomóc swoich bliskich
  w przemianach

W trakcie zajęć - uczestnicy poznają podstawową teorię, niezbędną do zrozumienia zachodzących procesów oraz nauczą się całego zabiegu Metamorficznego. Każdy z uczestników będzie mógł doświadczyć zabiegu na sobie i popraktykować go na innych uczestnikach.

Terapia Metamorficzna jest technicznie bardzo prosta. Łatwo się jej nauczyć, specjalne zdolności nie są potrzebne, jest dostępna dla każdego.
 

 
 
Najbliższe warsztaty:
termin do ustalenia
sobota, 11:00 - 14:00
Drugi ewentualny termin (jeśli nie zbierze się grupa 15 stycznia), to 19 lutego 2011.

W trakcie warsztatów przerwa na herbatę.
Proszę zabrać coś do pisania (zeszyt, długopis) oraz wygodne ubranie (będziemy masować sobie m.in. stopy oraz głowy, więc zadbajmy o higienę tych obszarów szczególnie :)

Prowadząca - Izabela E. Paletko
Twoja inwestycja: 65 zł
Miejsce:
Kraków, ul. Augustiańska 4, ośrodek buddyjski "Sanghaloka"

Rezerwacja miejsc:
tel. 796 871 888
e-mail: harmonica.centrum@wp.pl
(podaj swoje dane oraz telefon)

Uwaga - ilość miejsc ograniczona!
Rezerwacja nastąpi po wpłacie bezzwrotnej zaliczki 40 zł na konto:

Izabela Paletko
52 1940 1076 4515 9033 0000 0000  
z dopiskiem: terapia
 
 

Więcej na temat Terapii Metamorficznej

Terapię Metamorficzną opracował Robert St. John, brytyjski naturopata i refleksolog, który leczył m.in. dzieci upośledzone, a rozwinął ją Gaston Saint-Pierre, twórca Towarzystwa Metamorficznego, propagującego tę technikę na całym świecie. Odkrył, że poprzez delikatny dotyk szczególnych punktów
na stopach, zwanych w refleksologii punktami kręgosłupa, można wywołać wyraźne pozytywne zmiany
u pacjentów.
Terapia Metamorficzna pracuje z okresem płodowym. Dziecko w łonie matki odbiera i koduje wszelkie bodźce, które do niego docierają. Czuje emocje, relacje z otoczeniem, odbiera wszelkie dźwięki, jakość pożywienia, leków. Duże znaczenie ma dla dziecka jakość życia matki.
W trakcie okresu płodowego powstają pewne wzorce, które odtwarzamy potem w życiu dorosłym. Bardzo trudno uwolnić się (a nawet zauważyć) negatywne nawyki myślowo-emocjonalne, które kształtują nasze życie. Terapia Metamorficzna pomaga usunąć zakodowane w okresie płodowym schematy, likwiduje blokady.

Fragment książki dr Wacława Korabiewicza, polskiego pisarza i lekarza.
"Leczenie dzieci niedorozwiniętych.
Jeśli znamy punkty refleksyjne stopy, wiemy jak działać na poszczególne organy naszego ciała uciskiem na stopę i odwrotnie: potrafimy stawiać diagnozę każdej choroby na podstawie badania powierzchni stopy. Teraz dorzucę do tej naszej wiedzy ostatnie, bardzo ciekawe, a nawet powiedziałbym wręcz nieprawdopodobne odkrycie doktora Roberta St. Johna. Oto powiada on, że nasza stopa zawiera
w sobie nie tylko refleksyjne odbicie aktualnego stanu naszego organizmu, ale sięga jeszcze dalej,
bo odzwierciedla nawet wszelkie zmiany zaszłe w okresie przedporodowym, od momentu zapłodnienia aż do rozwiązania. Wszelkie nieprawidłowości zaszłe w ciągu tych dziewięciu miesięcy i rzutujące na dalszy rozwój organizmu możemy odczytywać, a nawet leczyć poprzez masaże odpowiednich pól na stopie. Przede wszystkim do tych odczytywanych na stopie zmian należą wszelkie niedorozwoje wrodzone, psychiczne i fizyczne, aż do debilizmu włącznie. Doktor St. John rozpoczął swoje doświadczenia i obserwacje na niedorozwiniętej córeczce. Po wieloletniej cierpliwej pracy nad córką doktor St. John osiągnął zdumiewające rezultaty, doprowadzając ją do stanu prawie normalnego.
Na czym więc polega ta cudowna metoda lecznicza? Według St. Johna, polem odbijającym jak w lustrze okres płodowy jest łuk wewnętrzny stopy (odzwierciedlający kręgosłup, przyp. mój), poczynając od wewnętrznej strony palucha, idąc krawędzią kości śródstopia, a kończąc na pięcie, w miejscu przyczepu ścięgna Achillesa. Obraz okresu życia płodowego rozpoczyna się od wewnętrznej krawędzi paznokcia palucha, a kończy się na pięcie (poród) Ponieważ masaż nikomu nie zaszkodzi, a wszelkie wynaturzenia w naszej oficjalnej alopatycznej medycynie kwalifikują się do nieuleczalnych, przeto warto poświęcić cierpliwości, idąc za wskazaniami dr. St. Johna."
 
Dalej, z Encyklopedii Medycyny Naturalnej (PASCAL 1997): "Dowodem prawdziwości tej teorii stał się przypadek niemowlęcia z zespołem Downa, które po roku leczenia przez dra St. Johna uznano za normalne. Praktycy nadal donoszą o szczególnych sukcesach tej metody w leczeniu dzieci z zespołem Downa i dzieci autystycznych, choć tu efekty są już mniej spektakularne."