Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Warsztaty "Szamańskie Tradycje Ameryki"
 
Warsztaty, Kursy, Wykłady
Kalendarz

KURS Świadomego Żywienia w/g Med. Chińskiej
..............................................................................
KURS Uzdrawiania Dźwiękiem Mis Himalajskich
..............................................................................
KURS GRY NA GONGACH (i terapii Gongami)
..............................................................................
KURS CHI KUNG (Qigong)
..............................................................................

KURS "Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów"

..............................................................................
SZKOLENIE "Ochrona i Oczyszczanie Energetyczne"
..............................................................................
Warsztaty SEKRETY ŚWIADOMEJ KOBIETY

Warsztaty "Szamańskie Tradycje Ameryki"
..............................................................................
Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

..............................................................................
Warsztaty Śpiewu Białego (Słowiańskiego)
..............................................................................

Warsztaty "Energia Zaklęta w Kamieniu"

..............................................................................
Warsztaty "Chwasting - Moc Dzikich Ziół"
..............................................................................
Warsztaty "Energia Życia"
..............................................................................
Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO
8

 

Celem warsztatów jest przybliżenie i nauka korzystania z mądrości i kultury pierwotnych ludów Ziemi. Szamańskie tradycje  przypominają nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń korzystamy z wiedzy starożytnych ludów obu Ameryk, jednocześnie otrzymując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata.

Dowiemy się na nich o znaczeniu zwierząt i pracy z czterema żywiołami. Usłyszymy o elementach szamańskich rytuałów,
ich wpływie na psychikę i zdrowie ciała. Poznamy dawne indiańskie legendy oraz tradycyjne indiańskie pieśni i ich
praktyczne zastosowanie. Prowadzący zagra na etnicznych instrumentach i przywoła szamański nastrój.

Elementem Warsztatów Szamańskich Tradycji Obu Ameryk są m.in.: "Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych",  "Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO", "WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne".
 
 
Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych
Pieśni tradycji Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej oraz pieśni wykonywane w trakcie ceremonii, rytuałów itp.
W trakcie warsztatów poznamy piękne, tradycyjne pieśni, ich znaczenie i legendy z nimi związane. Pieśni te były (i nadal są) wykorzystywane podczas zgromadzeń, rytuałów i ceremonii.
Nauczycie się pieśni plemion Lakota, Irokezów, Azteków, Majów, Taino, Shipibo i innych. Warsztatom towarzyszyć będą pokazy zdjęć, nagrań i opowieści, prezentujące kulturę rdzennych Indian.

W trakcie spotkania łączymy klasyczne pieśni indiańskie (wykonywane w rdzennym języku), z pieśniami CEREMONIALNYMI (śpiewanymi w języku hiszpańskim oraz angielskim). Uczymy się nastrojowych utworów, które wykonywane są podczas rytuałów na całym świecie - są to pieśni, które mają za zadanie wznosić Ducha, skupić uczestników ceremonii na pozytywnych myślach i wizjach podczas wspólnych praktyk.
Pieśni Ceremonialne są znane i popularne w świecie spotkań i praktyk szamańskich w obu Amerykach i Europie, co umożliwi uczestnikom ich rozpoznanie i wspólne śpiewanie na tego typu spotkaniach.

Jeśli posiadasz swoje własne instrumenty (bębny, grzechotki, przeszkadzajki itp) - zabierz je ze sobą, aby uczestniczyć we wspólnym graniu (nie jest to jednak konieczne).
Zabierz ze sobą również coś do pisania, by zanotować teksty pieśni i ich tłumaczenia. Warto mieć ze sobą dyktafon, aby nagrać poprawne wykonanie pieśni.

Wideo promujące warsztaty:
https://www.youtube.com/watch?v=kQOaGiEkiKk
https://www.youtube.com/watch?v=IA8R4bJS0Sw
 

Prowadzący: Tomasz Czyba  (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO
Iximché i Kakao to święte rośliny Majów, wykorzystywane na wiele różnych sposobów.
Te dwie święte rośliny posiadają właściwości, które pozwalają się zrelaksować i nakarmić ciało wewnątrz i od zewnątrz. Są pełne wartości odżywczych, antyoksydantów i witamin. Dlatego też Drzewo Iximche (czyt. Iszimcze) może być na prawdę nazwane "Majańskim Drzewem Życia".
Majowie łączyli różne rośliny, aby stworzyć "Napój Bogów", którego efektem była wytrzymałość i optymalne zdrowie. Taki pokarm w majańskiej społeczności otrzymywali jedynie gracze (w piłkę) oraz członkowie klas elitarnych.

Kakao było używane podczas obrzędów ceremonialnych oraz w codziennym życiu. Ziarno kakaowca funkcjonowało również jako jednostka monetarna.
Majowie wiedzieli, że Kakao może nas nauczyć jak wejść głębiej w nasze serca i umysły oraz w
serce Matki Ziemi. Pomaga na nowo odkryć prawdziwą magię uzdrawiającej siły. Magię, którą
mamy w sobie! Zgodnie z tradycją jest to ziarno zasiane dawno, dawno temu i kultywowane przez naszą Prababkę Czasu Ixmucane
(czyt. Iszmukane),
w preklasycznej erze Majów.

Jedną z tradycyjnych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy kobietami i mężczyznami na Ziemi. 
Kakao otwiera również Serce, harmonizuje i poprawia samopoczucie.

Napój, który przyrządzimy składa się z 4 składników: kakao, miodu, orzechów i wody.
Podczas ceremonii za pomocą pieśni i inwokacji przywołuje się 20 wartości, Naguali, archetypów z majańskiej tradycji.

Przyłączcie się do nas w ten Święty Majański Czas, w którym obudzimy ducha Ziemi i podzielimy się starożytnymi receptami Majańskiej Prababci Ixmucane.
Ze względu na małą dostępność rośliny z Gwatemali ceremonie Kakao & Iximche odbywają się rzadko i są na prawdę wyjątkowe.


Prowadzący: Tomasz Czyba  (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne
Nana Marina przylatuje z Gwatemali, by przekazać starożytną wiedzę jej przodków, zawartą w rytuałach, inwokacjach, gestach i zrozumieniu niewidzialnych sił, mających wpływ na nasze życie. Głęboko w kulturze Majów zakorzeniony jest kontakt ze światem subtelnych energii, które przywołuje się podczas codziennego życia, aby pomagały nam zachować zdrowie, kontakt z Naturą i własną energią oraz wspierać w każdym momencie życia.

Podczas warsztatu Nana Marina poświęci czas przede wszystkim pracy nad lepszym zrozumieniem energetyki kobiecej. Nauczy uczestniczki praktycznych metod wsparcia swojego pola energii oraz komunikacji z korzystnymi siłami duchowymi. Przekaże ćwiczenia praktyczne i zaprezentuje nowe (dla świata Zachodu) spojrzenie na aspekt energii, które przyniesie korzyść dla zdrowia ciała, umysłu i ducha każdej kobiety.

Celem warsztatu jest pomoc w zrozumieniu i nauczeniu się jak kobieta może wzmocnić swoją energetykę i lepiej zrozumieć energię żeńską w sobie. Uczestniczki dowiedzą się również jak chronić i zabezpieczać swoje pole osobiste, a także utrzymywać emocjonalną równowagę.


W czasie warsztatu Nana Marina posłuży się takimi technikami tradycji majańskiej, jak:
- uzdrawiające masaże majańskie
- praca dywinacyjna z tytoniem
- zioła uzdrawiające
- komunikacja z ogniem
- ceremonia kakao
- specjalne ćwiczenia energetyczno-fizyczne

Zapraszamy gorąco! Jest to niezwykła okazja na spotkanie z majańską uzdrowicielką BEZPOŚREDNIO (Nana Marina będzie pierwszy raz w Polsce).


Indywidualne konsultacje uzdrawiające (z możliwością dywinacji) z Naną Mariną:
(piątek)


OPIS:
Sesja trwa około 1-1,5 godz. W jej trakcie Nana Marina przeprowadza analizę osobistej energii urodzeniowej danej osoby (wykorzystując wiedzę, kosmologię majańską), stosuje diagnozę energetyczną, doradza w zakresie zdrowia i indywidualnej ścieżki życia.
Jeśli jest taka potrzeba, wykorzystuje również masaże majańskie oraz wróżenie z tytoniu (dywinacja z użyciem Puro - specjalnej formy gwatemalskiego tytoniu).

Opłata: 180 zł

Zgłoszenia: maloka.kontakt@gmail.com
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- dokładną datę urodzenia, łącznie z godziną (lub przybliżonym czasem)
- nr telefonu kontaktowego

Prosimy o punktualne przybycie, ponieważ mamy ograniczoną ilość miejsc i limitowany czas dla jednej osoby - dziękujemy za zrozumienie!


Prowadząca: Nana Marina Cruz, Gwatemala - majańska uzdrowicielka, szamanka, członkini Starszyzny Majów (Nana Marina), kultywująca starożytną majańska tradycję, przekazywaną w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Nana Marina przekazuje wiedzę Majów światowi zachodniemu, przypominając o naszym głębokim powiązaniu ze starożytnym światem i Matką Ziemią - świadome wykorzystanie tych duchowych i energetycznych połączeń może mieć głęboki wpływ na nasze współczesne, codzienne życie.

 
 
TERMINY:

Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych:
Niepołomice - Staniątki,
(dokładny termin wkrótce)

sobota, godz. 10:00-18:00

Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
Niepołomice - Staniątki, 17 listopada 2018
sobota, godz. 15:30-20:30

WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne:
Niepołomice - Staniątki, jesień 2019
sobota, godz. 10:00-19:00
niedziela, godz. 9:00-17:00
W piątek - KONSULTACJE INDYWIDUALNE!


W trakcie spotkań przewidziane są przerwy na napoje i lekkie posiłki lub przekąski. Na Warsztacie Pieśni oraz Warsztacie DLA KOBIET będzie również przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę warsztatu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).
W dniu warsztatów/ceremonii (a najlepiej również dzień przed i po) zaleca się zachowanie czystości energetycznej - unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa, a także stresu.


 
Miejsce: Niepołomice - Staniątki 58 - "MALOKA Staniątki"
www.maloka.pl
www.facebook.com/MalokaStaniatki

W Staniątkach istnieje możliwość noclegu na miejscu: 35 zł/nocleg bez wyżywienia (na miejscu dostępny aneks kuchenny).Inwestycja:
Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich: 190 zł
Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
190
WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne: 530 zł
Indywidualne sesje z Naną Mariną: 190-250 zł


ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
e-mail: maloka.kontakt@gmail.com
tel. 577 658 888

Rezerwacja na warsztaty nastąpi tylko po wpłacie zadatku.
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny.
Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy spotkanie zostanie odwołane z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.


Wysokość zadatku:
- Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych - 50,00 zł
- Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO -
50,00 zł
- WARSZTATY DLA KOBIET-Majańskie Techniki Energetyczne - 130,00 zł


Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: maloka.kontakt@gmail.com
Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.
 


* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW (i nie później niż 7 dni PRZED terminem kursu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED warsztatem).

W górę^