Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Refleksologia

 

REFLEKSOLOGIA jest holistyczną terapią. Bierze pod uwagę całą osobę, a nie tylko symptomy takie jak ból, albo skórna wysypka, które zwykle są oznaką wewnętrznego problemu. Eliminację objawów bez rozwiązania problemu, który je spowodował, można porównać do próby wyleczenia odry przez zatuszowanie wysypki. Należy pracować na całej stopie, tylko wtedy energia będzie przepływać równomiernie.
Refleksologia pomaga energii krążyć bez blokad i stagnacji. Przywraca równowagę, pobudza uzdrawiające procesy
i powstrzymuje rozwijanie się choroby.

Praca nad stopami pomaga zharmonizować wszystkie nasze systemy: umysłowy, emocjonalny i fizyczny. Refleksologia widzi bezpośredni związek pomiędzy emocjami, a chorobą fizyczną. Każde uczucie jest połączone z jednym
z organów, emocja wpływa na funkcjonowanie danego organu. Np. strach oddziałuje na nerki i meridian nerek. Nieśmiałość, niepokój wypływają z lęku. Smutek łączony jest z płucami i przez nie wpływa na serce. Martwienie się może zmniejszyć energię płuc i prowadzić do duszności i uczucia niepokoju. Gniew może nagromadzić zbyt dużo energii w wątrobie, powodując bóle i zawroty głowy. Przyjemne emocje np. radość i szczęście są dobre dla ciała i umysłu. Ale zbyt dużo może za bardzo pobudzić serce, prowadząc do niepokoju i bezsenności. Zachowajmy więc umiar we wszystkim.

Zabieg polega na manualnym uciskaniu określonych stref na stopach człowieka. Terapeuta stymuluje punkty reflektoryczne na stopach pacjenta związane z częściami ciała w celu uaktywnienia pierwszej fazy 'normalizacji', co powoduje stan głębokiego relaksu.
Zabieg refleksoterapii trwa około 50 minut. Stymulacja poszczególnych stref odruchowych na stopach wykonywana jest w określonej kolejności. Ich nadwrażliwość na ucisk i ból wskazują na zablokowanie w odpowiadających im częściach ciała. Zabieg usuwa także zgrupowane molekuły na zakończeniach wypustek nerwowych, których jest około 72000 w każdej stopie. Wówczas rozpoczyna się proces leczniczy. Punkty reflektoryczne stóp odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Ich lokalizacja i wzajemne powiązanie na stopach odpowiadają anatomicznej mapie ciała.
Przed rozpoczęciem zabiegu oglądanie stóp pacjenta uwidoczni stan jego zdrowia w formie odcisków, stanów zapalnych, krost, bruzd i deformacji strukturalnych.

Refleksologia oparta jest na podstawach naukowych. U jej podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne:
• jest terapią holistyczną, całościową. Obejmuje ciało, umysł i ducha.
• wprowadza organizm w stan relaksu. Skutkiem zabiegu jest odprężenie i likwidacja napięć.
• uczy zmian stylu życia. Każdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie. Zdrowie to nie tylko ciało, to także nasze myśli, nasze słowa i czyny. Na poziomie fizycznym bardzo ważna jest prawidłowa dieta, taka która nie zatruwa organizmu.
• pomaga organizmowi naturalnie i prawidłowo funkcjonować, eliminuje toksyny i odblokowuje meridiany.
• pobudza przepływ energii przez całe ciało.
• łagodzi niekorzystne działanie stresu poprzez wprowadzenie organizmu w stan relaksu.
• usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego poprzez otwarcie, odblokowanie szlaków bodźców nerwowych.
• poprawia pracę układu krążenia.
• pozytywnie wpływa na układ hormonalny.
• wspomaga proces łagodzenia bólu. W czasie zabiegu stymuluje się mózg do wytwarzania większej ilości endorfin ("środki przeciwbólowe" produkowane przez organizm).
• usuwa złogi krystaliczne w stopach. Poprzez odpowiedni masaż uciskowy udaje się złogi "rozbić" i usunąć przez krążącą krew.
• może znacząco poprawić ogólny stan pacjenta ciężko chorego.

Dobrze jest odbyć tak zwaną serię zabiegową, która składa się z 10 masaży. Wykonuje się je dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Aby utrwalić pozytywne skutki zaleca się jeden zabieg w tygodniu.
 
 
 
Jeśli chcesz umówić się na zabieg...
Zabieg polega na manualnym uciskaniu określonych stref na stopach człowieka. Terapeuta stymuluje punkty reflektoryczne na stopach pacjenta związane z częściami ciała w celu uaktywnienia pierwszej fazy 'normalizacji', co powoduje stan głębokiego relaksu.
Zabieg refleksoterapii trwa około 50 minut. Stymulacja poszczególnych stref odruchowych na stopach wykonywana jest w określonej kolejności. Ich nadwrażliwość na ucisk i ból wskazują na zablokowanie
w odpowiadających im częściach ciała. Zabieg usuwa także zgrupowane molekuły na zakończeniach wypustek nerwowych, których jest około 72000 w każdej stopie. Wówczas rozpoczyna się proces leczniczy. Punkty reflektoryczne stóp odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Ich lokalizacja
i wzajemne powiązanie na stopach odpowiadają anatomicznej mapie ciała.
Przed rozpoczęciem zabiegu oglądanie stóp pacjenta uwidoczni stan jego zdrowia w formie odcisków, stanów zapalnych, krost, bruzd i deformacji strukturalnych.

Masaż wykonuje:
Ewa Majeran

Miejsce: "Jackmed", Kraków,
ul. Kielecka 17

Rezerwacja miejsc: 608 460 191